• Dunkirk Filmi HD Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle
  • 8.3/10 147
  8.3

  Dunkirk Filmi HD Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle

  Dunkirk

  • Senaryo : Christopher Nolan

  Dunkirk Filmi HD Türkçe Dublaj ve Altyazılı izle güzel sağlam bir gerilim filmi ile karşınızdayız. Dunkirk izle, Dunkirk gerilim, Dunkirk savaş filmi izle, Dunkirk türkçe izle, Dunkirk altyazılı. 2. Dünya Savaşı ’nın ilk senelerinde Nazi Almanyası ’nın net bir üstünlüğü vardır. Mayıs 1940 ’ta İngiltere, Kanada, Fransa ve Belçika ’ya ait bağlaşık silahlı güçlerinden 400 bin asker, Fransa ’nın İngiltere ’ye çok yakın Dunkerque (Dunkirk) bölgesinde Alman Silahlı gücü tarafından karadan tamamiyle abluka edilmiştir. Almanlar bu askerleri hava bombardımanlarıyla yok etmeyi tasarılarken, İngiliz Başbakanı Churchill ’in yönlendirmesiyle askerleri kurtarabilmek için çok tehlikeli ve savaşın gelişimi açısından hayati ehemmiyette bir tahliye operasyonu başlatılır.

  Dunkirk, filmi, 2. Dünya Savaşı ’nın seyrini etkileyen olaylardan Dunkirk Tahliyesi ’ni karadan, havadan ve denizden gerçek olaylara dayalı değişik bakış açılarıyla izleyiciye aktarıyor. Bakış açıları demişken Yönetmen ve Senaryo işlerinde iyi iş çıkaran Christopher Nolan ’u önceden Inception – Başlangıç (2010) , Akıl Defteri – Memento (2000) , Yıldızlararası – Interstellar (2014) gibi akılda kalıcı ve soluksuz izlediğimiz filmlerden anımsıyoruz. Daha ne olsun kariyeri başarılarla dolu derken bir den “Dunkirk” ile çıkageldi.

  Filmin sloganları ise; “400.000 Adam Hanelerine Dönemeyince, Haneleri Onlara Geldi”. ve “Biz yalnızca hayatta kaldık. O kadarı yeterli. ”

  Not: 2 ödül ve 3 adaylık. Müzik:Hans Zimmer

  Not: Altyazılı olan filme yeni Türkçe Dublaj da ilave ederek aktüellendi. Dublaj ’lı sürüm ’da çevrilmeyen kimi bölümlere Türkçe Altyazı da ilave etmiştir gerilimfilmizle.com.

  Yorum Ekle

  spoiler butonu